Dzień Dziecka na rancho

Dzieci z klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku rozpoczęły obchody Dnia Dziecka już 30 maja. Zostały bowiem zaproszone przez swoje koleżanki Agnieszkę i Karolinę na rancho swoich rodziców w .

Była to dla wszystkich niespodzianka. Rancho państwa Szewczyków to małe zoo. Znajdują się tam konie, kuce, owce, króliki, gęsi ,kury, koty i pies Lena… po prostu jedna wielka rodzina.

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił wszystkich dzieciom ogromną radość, przy okazji było to również to nowe doświadczenie. Gości powitał gospodarz Stajni „Appaloza” Bartosz Szewczyk, tata Karoliny i Agnieszki, który po złożeniu dzieciom życzeń z okazji Dnia Dziecka zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek i wspólną zabawę.

06-18-04A-Klimaszewski01

W trakcie zwiedzania stajni Karolina i Agnieszka dzieliły się swoją pasją i miłością do koni. Pan Bartek uczył bezpiecznego zachowania na rancho, oraz jak zrozumieć naturę i zachowania zwierząt. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w pielęgnacji koni, jego myciu i czyszczeniu. Atrakcją były również przejażdżki konne i bryczka. Dzieci uczyły się jak należy siedzieć w siodle i na czym polega niełatwa sztuka powożenia bryczką. Wszystkie te czynności prezentowały Agnieszka z Karoliną pod czujnym okiem taty.

Dziewczynki o koniach wiedzą wszystko, a jako właścicielki kucy Tercji i Toski wykonują te wszystkie czynności na co dzień. Kolejne atrakcje to konkurs hula hop i skakanek, rzuty piłeczką i gra w ringo, strzelanie z łuku do słomianych tarczy, wędka szczęścia, Uciechę sprawił konkurs jedzenia jabłek zawieszonych na sznurku. W oczekiwaniu na autokar dzieci miały możliwość braniu udziału w przeciąganiu liny.

Obchody Dnia Dziecka w Stajni Appaloza wypełnione były wielką radością i uśmiechem wszystkich uczestników jak i również organizatorów mogących być świadkiem prawdziwego szczęścia i beztroskiej dziecięcej zabawy, połączonej z możliwością kontaktu z naturą i jej pięknem.

Rajmund Klimaszewski

06-18-04A-Klimaszewski08 06-18-04A-Klimaszewski07 06-18-04A-Klimaszewski06 06-18-04A-Klimaszewski05 06-18-04A-Klimaszewski04 06-18-04A-Klimaszewski03 06-18-04A-Klimaszewski02

Dodaj komentarz