Rondo to niezwykła instytucja artystyczna zlokalizowana w Słupsku, przy ulicy Niedziałkowskiego 5a.
Teatr ten odgrywa ważną rolę w lokalnym życiu kulturalnym, oferując różnorodne przedstawienia.
Historia
Historia teatru Rondo sięga 1966 roku, kiedy to na jego utworzenie wpłynął wielki entuzjazm Andrzeja Golińskiego. Po zrealizowaniu zaledwie czterech spektakli, organizator zdecydował się opuścić Słupsk, co zmusiło teatr do zawieszenia swojej działalności. Jednak w 1972 roku, dzięki staraniom Antoniego Franczaka, teatr został wznowiony jako Ośrodek Teatralny Rondo.
W 1976 roku, Franczak zaangażował w działalność teatru utalentowanego reżysera Stanisława Otto Miedziewskiego. Wspólnie zrealizowali swój pierwszy spektakl plenerowy w 1977 roku, noszący tytuł Sztandary i znaki. Ta forma sztuki przyczyniła się do zwiększenia popularności słupskiego teatru, który miał zaszczyt występować w wielu krajach Europy i zdobywać serca międzynarodowej publiczności.
Na zlecenie Federacji Teatrów Nieprofesjonalnych z Kopenhagi, Rondo dwukrotnie organizowało Międzynarodowe Warsztaty Widowisk Plenerowych. W tych wydarzeniach uczestniczyli artyści z Indii, Izraela, krajów skandynawskich, Wielkiej Brytanii oraz innych zakątków Europy. Spektakle były z powodzeniem wystawiane na festiwalach w takich krajach jak Portugalia, Austria, Węgry, a także w całej Polsce.
Teatr nie ograniczał się jedynie do przedstawień teatralnych. W jego murach odbywają się także inne wydarzenia kulturalne, w tym słynne koncerty jazzowe w ramach Komeda Jazz Festival, organizowane od 1995 roku.
Od 1985 roku, Rondo ma swoją siedzibę w historycznym budynku posakralnym z 1912 roku, który został odkupiony od parafii ewangelicko-augsburskiej specjalnie dla potrzeb teatralnych.
Pozostałe obiekty w kategorii "Teatry":
Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku | Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku | Teatr Władca LalekOceń: Rondo (teatr)